Klecany

Klecany jsou nejmenším městem okresu Praha – východ. Při posledním sčítání lidu měly 1971 obyvatel. Leží na zvlněném svahu nad Vltavou, proti Roztokům u Prahy. Součástí města jsou i osady Drasty, bývalá zemědělská usedlost a Klecánky, ležící na břehu Vltavy.Spojení s hlavním městem, vzdáleným asi 8 kilometrů zajišťuje autobusy Regionální organizátor pražské integrované dopravy – ROPID. Město je zařazeno do I. tarifního pásma. Blízkost dálnice D8 umožňuje rychlé automobilové spojení s kulturními a obchodními centry hlavního města Prahy.

Na druhý břeh Vltavy je možné se dopravit jedním z posledních přívozů v Klecánkách , který je hojně využíván hlavně v letních měsících cykloturisty Okolí láká k pěkným vycházkám a skýtá atraktivní pohled na Prahu, meandry Vltavy i historický Levý Hradec s vrchem Řivnáčem v pozadí.

Mezi chráněné památky patří kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14.století, socha sv.Václava ze 17. a socha sv.Jana Nepomuckého z 18.století, které si můžete prohlédnout poblíž kostela.

 

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 – 18.00